הרגלי שינה נכונים לתינוקות

אנחנו כאן כדיי לעזור

הרגלי שינה נכונים לתינוקות
והנה בשעה טובה חזרתם עם התינוק שלכם הביתה והתחלתם להיכנס לתפקיד חדש - תפקיד ההורים. הנעליים הגדולות האלה משמחות ומביכות, מלחיצות ומעלות שאלות וסביר להניח שאתם כבר מבינים שכל ההכנות והקריאה שביצעתם אולי עוזרים אך הלמידה עצמה מתחילה באמת ברגע שיצאתם עם התינוק מבית החולים.

אחד התפקידים החשובים ביותר שלכם בתור הורים הוא להקנות לתינוק הרגלי שינה נכונים שיסייעו לו להתפתח בצורה בריאה וכמובן – יסייעו גם לכם לתפוס תנומה פה ושם. כדי שתוכלו להרגיל את התינוק לשינה טובה ורציפה חשוב שתבינו את העולם שלו וכדי להכניס אתכם לעניינים נספר לכם קצת על שינה של תינוקות.הרגלי שינה לתינוקות

כמה עובדות על שנתו של התינוק: כל ההורים נמצאים באותה סירה

לפניכם 6 עובדות על שינה של תינוקות, קראו, הבינו והפנימו:

1. זמן השינה – התינוק ישן במשך רוב שעות היום.

2. מחזורי שינה – מחזורי השינה של התינוק קצרים ולרוב הוא ישן כשעתיים–ארבע שעות במהלך תנומה.

3. הסיבה למחזורי השינה הקצרים - מחזורי השינה של התינוק קצרים כל כך משום שהצרכים הפיזיים שלו (צרכים ואכילה) עוד לא ווסתו.

4. הזמן בו התינוק יכול להסתגל להרגלי שינה – בגיל 3 חודשים בממוצע יכול התינוק להתרגל לישון בזמנים קבועים. בשלב זה הוא יוכל להתרגל לישון בבוקר, בצהריים ובלילה אך ייתכן שהוא יתעורר במהלך שנת הלילה.

5. הגיל בו הצרכים מווסתים – ברוב המקרים יהיו צרכי התינוק מווסתים בגיל חצי שנה כך שהוא לא יצטרך לאכול בשעות הלילה אך הוא עשוי להתעורר כתוצאה מחלומות רעים, כאבי בטן או בשל סיבות אחרות.

6. הזמן בו ההורים יכולים להתחיל ליהנות משינה – לרוב, יתחיל התינוק לישון ברצף בערך בגיל שנה והוא כבר לא יזדקק לשנת הבוקר.

העובדות הללו יסייעו לכם להבין את התהליך ואולי יעודדו אתכם מעט. כדי לסייע לילד לרכוש הרגלי שינה נכונים וכדי לאפשר לכם ליהנות מקצת שעות שינה במהלך הדרך חשוב שתתחילו להרגיל אותו מגיל צעיר – מהגיל בו הוא כבר מסוגל להתרגל. אם התינוק לא יתרגל לישון בצורה מסודרת הוא יתקשה לרכוש את ההרגלים הללו בשלבים מאוחרים יותר.

הקניית הרגלי שינה נכונים

הממלצות הבאות יעזרו לכם להקנות לתינוק הרגלי שינה נכונים:

1. ערכו טקס שינה – הקפידו על טקס הרדמה שכולל: ארוחת ערב, אמבטיה מרגיעה, לבישת בגדי תינוקות מבד נעים, צחצוח שיניים (אם יש), שיר ערש או הקראת סיפור והרדמה במיטה של התינוק.

2. הרגילו את התינוק לישון במיטתו – כשהתינוק מתעורר או מתעורר ובוכה יש להרגיל אותו לשוב למיטתו, יש לעשות זאת ברוגע – לחבק וללטף ללא דיבורים.

3. תנאים – רכשו מיטה עם תו תקן ובגודל מתאים והקפידו על מגן ראש ושמיכה בגודל מתאים. כמו כן, הקפידו של שקט, חיתול יבש, מיטה נעימה, סדר (בלי צעצועים שעלולים לגרום לחנק) שינה על הגב, החשכת החדר וטמפרטורה אופימלית להירדמות (22 מעלות בממוצע). ניתן לתת לילד להירדם עם דובי או עם אביזר בטיחותי אחר.

שיהיה לכם לילה שקט ורגוע!

Back up