גמילה מחיתולים בעונת החורף

אנחנו כאן כדיי לעזור

גמילה מחיתולים בעונת החורף
כהורים, אנחנו רוצים להקל על הילדים הקטנים שלנו (ועל עצמנו) ככל שניתן – גם כאשר מדובר על פרידה מחיתולים ( את החיתולים ניתן לאחסן בשק חיתולים). כדי לאפשר לילדים להיפרד מהפריט הנוח, שכבר הפך להיות חלק בלתי נפרד מגופם, רבים מאיתנו משתדלים לבצע את השלב במהלך הקיץ משום שבקיץ לובשים פחות בגדים וקל יותר להתהלך בערום.

למרות הרצון להפחית את הקשיים, לפעמים ההחלטה לדחות את הגמילה לקיץ יוצרת קושי משום שהילד מתבגר ומתחיל להתנגד יותר, לכן מומלץ לבצע את תהליך הגמילה בסביבות גיל שנה וחצי עד גיל שנתיים, גם אם זה יוצא בעונת החורף, ולא להמתין לרגע בו הילד יהיה "בשל".

אז איך לעשות את זה? איך להצליח במשימה ולגמול את הילד גם בחורף? לפניכם כמה כלים יעילים שיסייעו לכם לעמוד במשימה.

5 כלים יעילים לגמילה מחיתולים גם במהלך החורף
הכלים שלפניכם יסייעו לכם לבצע את המשימה בהצלחה:גמילה מחיתולים

1. אל תפחדו מלכלוך – אין מה לעשות, הדרך לגמילה מחיתולים עוברת גם בלכלוך והאופן בו ההורים מתייחסים ללכלוך משפיע על הילד. כאשר גורמים לילד להבין שלכלוך זה דבר דוחה הוא מתחיל לפחד מהלכלוך. איננו אומרים חלילה שיש לרבוץ בתוך מדמנה, אך קצת לכלוך לא יהרוג אף אחד ובמקרה זה הוא אפילו יועיל. הניחו לילד לשחק עם בצק, קצף גילוח וצבעים ושדרו לו שהכל בסדר.

2. תזונה שנכונה לילד – הקפידו לספק לילד מזון שמעודד יציאות לא מכאיבות ומונע עצירות, הדבר יהפוך את הישיבה לפעילות נעימה יותר.

3. הפחיתו לחץ – תוכלו לתת לילד משחק או ספר או להשמיע לו מוסיקה במהלך הישיבה, העיסוק יפחית את המתח ויקל על היציאה.

4. מוכנות רגשית – הבשלות הרגשית של הילד היא חלק משמעותי מתהליך הגמילה מחיתולים. ילד שבשל רגשית יוכל להימצא במצב שכולל שינויים וסיכונים לכישלונות, במצב זה הוא יעדיף לשמח את הוריו בעתיד מאשר לספק את צרכיו באופן מידי. עידוד לעצמאות יסייע לילד להתבגר - תוכלו לבקש ממנו לעזור לכם להכין עוגיות, להביא לכם את המגבת, ללכת ברגל ולא לשבת בעגלה או לאכול לבד. הסיוע בבית והעצמאות יגרמו לילד להאמין בעצמו ולראות שכדאי לו להיות "גדול".

5. אל תהיו נוקשים מידי אך דעו מתי להתעקש - הכירו את ההבדלים בין היום והלילה – כאשר מדובר על שליטה בצרכים מושפעים ילדים רבים משעות היממה. בלילה קשה יותר לשלוט בצרכים משום שיש צורך במערכת רפלקסים בשלה.

במידה והילד מתקשה מגמילה במקרה של צואה אך מצליח במקרה של שתן לא כדאי "ללכת איתו" ולאפשר לו להשתמש בחיתול משום שהשימוש יפגע בהתקדמות. חשוב להבהיר לילד שקקי ופיפי עושים בסיר או בשירותים. כמו כן, חשוב מאוד להתעקש אך לנהוג בשלווה כדי שלא להקשות ולהלחיץ את הילד. במידה והילד פספס לאחר שכבר הצליח להיגמל - אין לכעוס עליו אך יש להבהיר לו שאתם לא שמחים מכך.

שיהיה לכם ולילד שלכם בהצלחה!

Back up